Park maszynowy umożliwia szeroką produkcję nie tylko stelaży i zagłówków do mebli tapicerowanych ale również masową produkcję komponentów drewnianych m.in. do przemysłu chemicznego, motoryzacyjnego czy spożywczego.

Jest rozbudowywany od początku istnienia Przedsiębiorstwa i posiada potencjał, który gwarantuje możliwość elastycznego podejścia do każdego zlecenia.

Centrum obróbcze 5-osiowe HOMAG

Nowoczesna technologia, kompaktowa budowa i dostęp do maszyny z każdej strony – tak w skrócie można opisać centrum obróbcze CENTATEQ P-110 gwarantujące obróbkę w technologii 3-, 4- i 5-osiowej. Seria CENTATEQ P-100 to idealne rozwiązanie do produkcji mebli kuchennych, biurowych, z drewna litego, a także do produkcji schodów, okien i drzwi.

Centrum obróbcze 3-osiowe SCM

3-osiowe centrum obróbcze ze stołem belkowym nowej generacji o modułowej strukturze. Dedykowane do produkcji dużych gabarytowo elementów oraz dla wszystkich procesów wymagających obróbki na wysokim poziomie przy zachowaniu dokładności i jakości wykończenia.

Centrum nestingowe SERON

Zautomatyzowane centrum obróbcze ProNest jest dedykowane dla przemysłu meblarskiego produkującego meble skrzyniowe i tapicerowane. Maszyna z systemem podawczo-odbiorczym przeznaczona jest do rozkroju i nawiertów pionowych płyt drewnopochodnych na stole roboczym 2,1×3,1m. Automatyczny załadunek i rozładunek pozwala na wydajną obróbkę z udziałem tylko jednego operatora. Zaawansowane sterowania z przejrzystym interfejsem spełniające oczekiwania doświadczonych użytkowników.

Pionowe centrum obróbcze CNC firmy Weeke

Centrum służy do obróbki elementów w kształcie płyt. Cechą szczególną jest to, że element jest mocowany za pomocą szczypiec pneumatycznych. Przemieszczanie się osi x jest generowane przez ruch obrabianego przedmiotu. W rezultacie rzeczywista maszyna ma tylko bardzo małe wymiary w porównaniu z konwencjonalnym centrum obróbczym.

Maszyna CNC do wiercenia i wbijania kołków HOMAG

Centrum obróbcze Drillteq D-500 ma dokładnie dwa zadania: wiercenie i wbijanie kołków. Precyzyjne otwory i dokładne pozycjonowanie kołków za sprawą agregatu do wiercenia i kołkowania.

Piły panelowe poziome firmy HOMAG oraz SCM

W pełni zautomatyzowane centrum z belką dociskową do rozkroju płyt i sklejek, zaprojektowany do pracy w trybie ciągłym. Wyposażone w najnowocześniejsze systemy i agregaty pozwalające w wydajny sposób uzyskać najwyższą dostępną na rynku jakość cięcia drewna.

Strugarki cztersostronne firmy WENIG oraz REIGNMAC

Profesjonalna strugarka przeznaczona do wielostronnego obrabiania drewnianych elementów. Szeroki zakres obrabianych wymiarów pozwala na obróbkę dużych elementów.

Optymalizerka automatyczna firmy Drema

Służy do bardzo szybkiego, ale przede wszystkim, precyzyjnego rozkroju poprzecznego. Nowoczesne urządzenie zwiększające wydajność produkcji, obniżające koszty i podnoszące bezpieczeństwo pracy.

Centrum obróbcze CNC firmy Seron

To nowoczesna maszyna zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce służąca do precyzyjnej obróbki materiałów takich jak: drewno, płyta wiórowa, MDF, OSB, tworzywa sztuczne itd. Obróbka CNC pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonywanie złożonych kształtów.

Wiertarki wielowrzecionowe przelotowe Lazzoni

Są przeznaczone do wiercenia otworów w drewnie litym oraz w materiałach drewnopochodnych.

Pilarka formatowa firmy Fimal

W pełni zautomatyzowana zabudowana piła, której cięcie podstawowe i podcięcie wykonuje się za pomocą jednego narzędzia. Po dokonaniu załadunku elementów, wykonuje szybkie rozcinanie i docinanie elementów nie tylko płytowych, ale również wykonanych np. z plexi.

Formatyzerka panelowa pionowa firmy Putsch Meniconi

Pionowa piła panelowa gwarantuje zawsze najwyższą precyzję i największe wymiary cięcia. Ta pionowa piła ścienna ma charakterystykę techniczną wysokiego poziomu, która ułatwia operacje strojenia i efektywne cięcie materiału.

Pilarki tarczowe firmy REMA oraz FELDER

W pełni zautomatyzowane pilarki tarczowe są narzędziem służącym do wykonywania cięć prostoliniowych na różnych rodzajach materiałów, w tym drewnie i jego pochodnych, tworzywach sztucznych i innych.

Prasa do drewna firmy Italpress

Hydrauliczna prasa zaciskowa przeznaczona do montażu prostokątnych konstrukcji ramowych o różnych wymiarach.

Czopiarka dwustronna

Maszyna została skonstruowana przez technologa Przedsiębiorstwa z przeznaczeniem do masowego procesu obróbczego drewna.

Czopiarka